beczki ogrodowe agropraca.pl/oferty/branza/rolnictwo/praca-w-gospodarstwie-rolnym remonty łazienek warszawa świadectwo energetyczne warszawa

  Uprawa kapusty skarżysko kamienna

  Hodowanie kapusty

  Na naszych wsiach od lat podstawowym źródłem utrzymania rolników jest uprawa. Jeśli jest urodzajny rok, należy radować się sowitymi profitami. Jedną z cieszących się powodzeniem upraw jest kategorycznie hodowla kapusty.
  Kapusta to warzywo zapewne chłodnych pór roku – wiosny i jesieni. Należy ona do rodziny kapustowatych, do grupy Brassica Oleracea, do której kategoryzuje się także takie warzywa, jak brokuły, brukselkę, kalafior, jarmuż a także kalarepę. Sztuka uprawy kapusty polega na stałym, nieprzerwanym wzroście. Jeżeli ziemia pod uprawę kapusty jest żyzna, jest dostęp do wody a także odpowiednie nawożenie jesteśmy w stanie zdobyć pokaźne plony tego warzywa.
  Kapusta głowiasta biała to jedno z najczęściej spotykanych warzyw hodowanych w przydomowych ogródkach warzywnych. Jako że hodowla ta nie jest zawiła sporo osób nawet nie znających się na uprawie podejmuje się jej. 
  Czy uprawa kapusty jest opłacalna? Polska należy do grupy państw w jakim kapustę białą uprawia się na dużych areałach. W 2015 roku areały wyniosły blisko 23 tys. ha, natomiast zbiory wyniosły 1,1 mln ton.


  Możliwość komentowania jest wyłączona.

  sitemap