Cyklinowanie kościan

  Jak na przykład troszczyć się o parkiet?

  Parkiet to nic innego, jak odpowiednio przygotowane a przy tym ułożone kawałki drewna, pokryte kilkoma warstwami lakieru. Przez wzgląd na to, że podłoga jest miejscem zwłaszcza „pracującym” oraz eksploatowanym w mieszkaniu- powinno się toszkę przyłożyć do jej konserwacji.
  Parkiet warto często odkurzać, aby ustrzec się rysowania powierzchni lakieru przez piasek, pyły czy też inne twarde cząsteczki- co może przyczynić się do pękania i łuszczenia się lakieru. Przy myciu podłóg drewnianych powinno się za wszelką cenę unikać nadmiaru wilgoci, żeby ocalić parkiet przed przemoczeniem, co doprowadzi do pęcznienia drewna, rozchodzenia się klepek i szpecących zniekształceń. Należy również co jakiś czas konserwować parkiet, używając lakieru odświeżającego, dedykowanego do parkietów.
  Może się niemniej jednak okazać, że mimo starań lakier będzie się łuszczył, matowiał i odchodził. Wtedy zostaje już jedynie cyklinowanie.
  Cyklinowanie to całkiem nietrudny proces, choć lepiej go wykonać przy użyciu profesjonalnych narzędzi. Polega on na mechanicznym zdarciu przestarzałej warstwy lakieru przez ścieranie powierzchni parkietu kilkoma wariantami papieru ściernego- od większej, do mniejszej ziarnistości, ażeby na końcu parkiet był gładki. Gdy zrealizuje się cyklinowanie, powinno się precyzyjnie odpylić parkiet, a potem zabezpieczyć- przez powtórne lakierowanie albo olejowanie.
  Stosownie przeprowadzone cyklinowanie i lakierowanie umie przywrócić przeszły blichtr nawet bardzo zniszczonym i starym parkietom.


  Możliwość komentowania jest wyłączona.

  sitemap